Приклад парафіяльного плану заходів на Рік Божого милосердя

Ювілейний рік Божого милосердя парафії Святого Миколая на Аскольдовій могилі (м. Київ).

Період із 8 грудня 2015 року по 20 листопада 2016 року оголошений в Католицькій Церкві екстраординарним (надзвичайним) Ювілейним роком Божого милосердя. Ювілейні роки Церква відзначає кожні 25 років, але в особливих умовах вона проголошує їх поза цим терміном. Цього разу причиною проголошення позачергового Ювілейного року стали трагічні події, які охопили цілий світ і нашу країну: численні терористичні акти, криваві регіональні війни, загроза початку світової війни, що може призвести до цілковитого знищення людства.

Цього року Церква в особливий спосіб звертатиметься до Бога з проханням виявити Своє милосердя. Папа Римський Франциск звернувся до всіх вірних Католицької Церкви з проханням не тільки ревно молитися в цьому наміренні, але й самим свідомо стати знаряддям Божого милосердя, активно співдіяти Богові вчинками добродійності, жертовності, допомоги.

 

Відгукуючись на прохання Святішого Отця і за Благословенням Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, котрий відкрив Рік Божого милосердя в нашій Церкві, парафія Святого Миколая на Аскольдовій могилі ініціює благодійні акції і заходи, долучитися до яких може кожен – у міру своїх сил і можливостей.

 

План заходів і проектів

1.                Різдвяні подарунки дітям-сиротам, батьки яких загинули, виконуючи свій військовий обов’язок у зоні АТО.

2.                Волонтерське служіння пораненим воякам у 4 військових шпиталях м. Києва. З цією метою в парафії оголошено збір лимонів, часника, виготовлення дитячої листівки-привітання для поранених (акцію передбачено на 14 лютого 2016 року, відповідальні – Василина і Марія Томишинець).

3.                Реєстрація парафіяльного Благодійного фонду «Карітас-Печерськ» для його повноцінної діяльності (передбачено на березень 2016 року з благословення владики Йосифа (Міляна)).

4.                Великопісна десятина для потреб дітей-сиріт, батьки яких загинули, виконуючи свій військовий обов’язок у зоні АТО. Родинні пожертви збиратимуться протягом Великого посту для допомоги 100 родинам загиблих військовослужбовців (відповідальна – Мирослава Мазур).

5.                Дитяча великопісна пожертва. Для проведення цієї акції учні парафіяльної катехитичної школи виготовлять спеціальні домашні скарбонки, куди діти парафії під час Великого посту зможуть відкладати частину власних кишенькових коштів для того, щоб зробити великодній подарунок дітям-сиротам і тим долучитися до великопісної пожертви дорослих.

6.                Відновлення діяльності проекту «Кухня для потребуючих». Щотижня у вівторок, четвер, суботу та неділю у церковній хатинці будуть готуватися 20 - 25 обідів для потребуючих (відкриття проекту 14 лютого 2016 року, відповідальний – о. Ігор Онишкевич).

7.                Продовження діяльності проекту «Допомога ув’язненій жінці та її дитині» (відповідальна – п. Ганна Мушинська у співпраці з о. Костянтином Пантелеєм).

8.                Великопісні реколекції для парафіяльних молитовних груп – Апостольства молитви, Матері в молитві, Молільниці св. Софії.

9.                Проект «Весняна толока на Аскольдовій могилі» – прибирання території Аскольдової могили та акція висадження дерев на честь Ювілейного року Божого милосердя (кожна дитина посадить деревце біля церкви).

10.           Підготовка та видання парафіяльного «Молитовника до Святого Миколая» з нагоди 25-ліття парафії та Ювілейного року Божого Милосердя (презентація проекту 22 травня 2016 року, відповідальна – Наталія Пуряєва).

11.            Проект «Канікули з Богом» – відпочинок дітей парафії і спільноти «Діти Божого милосердя» на морі і в Карпатах (відповідальна – с. Меланія Сидорик).

12.           Проект «Літо на Аскольдовій могилі» – денний літній табір для дітей парафії (відповідальний – о. Іван Сохан).

13.           Проект «Шкільний портфелик». Збірка шкільного приладдя для дітей-сиріт, батьки яких загинули в зоні АТО, а також для дітей ув’язнених жінок.

14.           Свято «Олівець Івана Франка» – освячення шкільного портфелика та шкільні подарунки для дітей парафії з нагоди початку нового шкільного року.

15.           Духовна і матеріальна опіка самотніх літніх людей і важкохворих (відповідальний – о. Анатолій Тесля).

16.           Катехитичне служіння (парафіяльна катехитична школа), творче служіння (Фестиваль «Аскольдів глас).

17.           В розклад Богослужень добавлено на кожну середу співання Молебню до Христа Милосердного